İSG (OSGB) Destek Hizmeti

İSG (OSGB) Destek Hizmeti

Çivi Dizayn Mimarlık, kurumsal müşterilerine İSG (OSGB) Hizmet çözümlerini İş Ortakları ile birlikte sunmaktadır.

Projelerinizde dilerseniz İş Güvenliği Hizmetleri için sizlere yardımcı olabilir, İş Güvenliği Uzmanı ve İş Yeri Hekimi gibi uzmanlarınızı tarafınıza sağlayabiliriz. Ayrıca İş Güvenliği Hizmetleri Method analizleriniz için kapsam analizi belirleyebiliriz.

OSGB’NİN Amacı Nedir?

İş yerlerinde çalışanların ve işverenin sağlığını ve güvenliğini korumayı hedef alır. Ayrıca iş yerlerinde meydana gelebilecek kazaların ve oluşabilecek aksaklıkların ortadan kalkmasını sağlayarak firmaların zamandan ve bütçeden tasarruf etmesini sağlar. Bu yüzden OSGB’li firmalarla iş birliği yapmakta daha avantajlıdır.

OSGB Hizmetinin İş Verene Avantajları Nelerdir?

  • Firmanızda ayrı ayrı iş yeri hekimi, iş güvenliği uzmanı, sağlık personelleri çalıştırma sorumluluğunuz ortadan kalkar ve bu kişilere verilecek olan ücretler cebinizde kalarak ekonomik açıdan tasarruf sağlarsınız. OSGB bu hizmetlerin tek noktadan alınmasını sağlayarak size kolaylık verir.
  • Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yürürlüğe koyduğu yeni yasaları ve uygulanması gereken yeni kuralları takip etmek zorunda kalmazsınız. OSGB sizin için tüm gerekli bilgileri raporlayarak firmanıza ulaştırır.
  • Firmanızda ki iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili tüm sıkıntıları tespit edip bunları ortadan kaldırmak için çözüm yolları üretir.
  • İşverenin kurum içerisinde işçilerden veya ortamdan kaynaklanan sorunlarla uğraşmasının önüne geçerek kişiye zamandan tasarruf sağlar.

Kurumda belirlenen iş sağlığı ve güvenliği uzmanları iş yerlerini inceleyerek ortamdaki eksikliklerin giderilmesi işçilerin güvenliğinin nasıl sağlanacağı konusunda çözümler üretir. Üretilen çözümler rapor haline getirilerek işverene verilir ve işverenden raporda belirlenen eksikliklerin giderilmesi istenir.

Bu eksikliklerin arasında iş yerlerinde tehlike arz eden eşyaların herkesin ulaşabileceği alanda bulunması, güvenlik düğmesi olmayan makinelerin kullanılması, iş yerlerinin temizliğinin yeterince yapılmaması, kullanılacak malzeme veya eşyaların kategorilerine ayrılarak değil dağınık ve tehlike yaratacak şekilde kullanılması gibi sorunlar vardır.


Ne kadar basit sorunlar gibi görünse de hepsi hayati açıdan önem arz eder. Böyle durumlarda OSGB devreye girer. İşverenin firmasında yaşanan sorunların ortadan kaldırılması için çözümler üretir. İş sağlığı ve güvenliği sadece işveren ve firma arasında değildir. İşçilerinde gerektiğinde güvenlik kıyafetlerini giymesi, acil durumlar için bilinçlendirilmesi gerekmektedir. Tüm önlemler alındığı zaman meydana gelmesi mümkün kazaların ihtimalleri sıfıra kadar düşebilir.